Pasiruošimas žiemai

22 posts / 0 new
Paskutinis įrašas
darienas
darienas portretas
Offline
Last seen: prieš 8 metai 10 mėnesių
Joined: 2009-08-17 08:05
Pasiruošimas žiemai

Sveiki,
Pavasari isigyjau Škoda Octavia 1,6 mpi 2005. Taigi ši žiema bus pirma. Pasidalinkit patirtim kaip ruošiatės šaltajam sezonui...
Ačiū
Darius

RS
RS portretas
Offline
Last seen: prieš 3 metai 6 mėnesiai
Joined: 2009-08-28 13:41

Automobilio paruošimas žiemai

Čia rasite bendrą darbų sąrašą ir netgi nenusimanydami tame, kas parašyta - žinosite ko reikia reikalauti autoservise, kad žiemą neturėtumėte jokių problemų.

Tam, kad išvengti tokių problemų, kaip durų neatsidarymas, nepataisomas automobilio gedimas ar netgi avarija, artėjant žiemai automobilį būtina paruošti šaltam metų sezonui. Tam, kad tinkamai paruošti automobilį atlikite žemiau nurodytus darbus arba patikėkite juos autoservisui:
• pakeiskite kuro/oro filtrus (jei jau artėja laikas keisti, tai nelaukite pavasario, geriau tai padaryti prieš žiemą),
• patikrinkite/pakeiskite žvakes,
• patikrinkite/pakeiskite aukštos įtampos laidus,
• patikrinkite skriejiką ir paskirstymo dangtelį ir esant būtinybei pakeiskite,
• apsaugokite kėbulą nuo rūdžių ir padenkite jį antikorozine danga (dangos dengimas praktiškai vienkartinis veiksmas minimum 3 metams, nes tokia garantija dažniausiai duodama), kitaip po žiemos tam reikės žymiai daugiau išlaidų,
• užsidėkite/persimontuokite žiemines padangas,
• langų apiplovimo vandenį pakeiskite normaliu tam skirtu koncentratu, neužšalančiu minusinėje temperatūroje,
• sutepkite durų/liuko/bagažinės/variklio dangčių gumas silikonu, kad neprišaltų esant atlydžiui ir staigiam šaltukui paspaudus,
• sutepkite durų/bagažinės atrakinimo spyneles,
• patikrinkite/pakeiskite valytuvus, nes žiemą reikia ypatingai efektyvaus valymo važiuojant tolimesnėse kelionese; taip sutaupysite apiplovimo skysčio dėl pagerėjusio/pagreitėjusio langų nuvalymo (koncentrato),
• nupirkite (jei neturite) tempimo trosą, nes gali būti, kad Jus reikės patraukti arba galėsite taip pagelbėti kitam nespėjusiam pasiruošti žiemos staigmenoms,
• jei laikas keisti tepalus, tai keisti juos arba į pusiau sintetinius arba į pilnai sintetinius (jei variklis neypatingai 'ėdrus' tepalui ir žinoma, jei leidžia finansinės galimybės)
• pasitikrinkite aušinimo skysčio užšalimo temperatūrą, jei ji didesnė nei -15 ar -20, tuomet verta papildyti koncentratu iki ~-30 arba pasikeisti visą aušinimo skystį apytiksliai -30 užšalimo temperatūrai
• patikrinkite akumuliatorių, jei jo konstrukcija tai leidžia (kaip žinoma būna neaptarnaujamų akumuliatorių, kuriuos nelabai kaip ir patikrinsi),
• nusipirkite šiltas pirštines ir pastoviai jas laikykite automobilio daiktadėžėje, kurias galima būtų užsimauti valant nuo automobilio sniegą, jei vairas ne odinis - vairuojant ir kt. atvejais,
• Dyzeliniams automobiliams vertėtų patikrinti kompresiją ir kaitinimo žvakiu tvarkingą veikimą.

Ši informacija buvo pateikta internete, ne mano asmeninė patirtis ir mintys :)

darienas
darienas portretas
Offline
Last seen: prieš 8 metai 10 mėnesių
Joined: 2009-08-17 08:05

O gal turit kas pastebejimu kaskokiu specifiniu butent skodoms.

Zilvak
Zilvak portretas
Offline
Last seen: prieš 14 metų 5 mėnesiai
Joined: 2009-07-27 20:58

Nzn.. pas mane TDI raudona I Octavia. Tai nezinau kai ziema bus... Na kaip jau pastebejau visi TDI ar bent pasitaike suka 3 ar 4sekundes motora. Tikiuosi laisvai ziema uzsives :)

Laurin & Klement

Zilvak
Zilvak portretas
Offline
Last seen: prieš 14 metų 5 mėnesiai
Joined: 2009-07-27 20:58

va va... Egis 73 pas mane ir tas bajeriukas... Kai salta vos ne iskarto griebe.. O kai palakstai susyla variklis turi jau sukti ilgiau... Na keistai kazkaip.. Bet sakau dziugu kad ne pas mane viena taip.. :) vadinas gal taip turi buti.

Laurin & Klement

Tucis
Tucis portretas
Offline
Last seen: prieš 8 metai 10 mėnesių
Joined: 2009-08-04 01:56

kuro siurbliai matyt jau ne pirmos jaunystes,, na bet che gali buti n+1 del ko sunkiau kuriasi... Pas mane jokiu problemu nei kai shilta nei kai shalta nei kaip +30 nei -25 :)

Pay tha cost to be da BOSS!!

Zilvak
Zilvak portretas
Offline
Last seen: prieš 14 metų 5 mėnesiai
Joined: 2009-07-27 20:58

na nepirmos aisku. :) 218k prasuke pas mane. Pagal popierius kazkas panasaus ir yra. :)

Laurin & Klement

fabiaSDI
fabiaSDI portretas
Offline
Last seen: prieš 9 metai 4 mėnesiai
Joined: 2009-10-12 22:00

Svarbiausia padangos!

02" SDI.... kuro sanaudos nutylimos...

Rivo
Rivo portretas
Offline
Last seen: prieš 13 metų 11 mėnesių
Joined: 2009-10-15 00:26

Sveiki
Turiu Octavia A5 2007 m. Arteja ziema, galvoju gal reiketu DINITROL centre issipurksti dugna ir slenkscius
Gal kas turite patirties apie tai? Verta investuoti 700Lt, ar neverta? Gal pilnai uztenka gamyklines antikorozines apsaugos?
Planuoju su sita masina bent 5 metus vazineti.

Rivo

Tucis
Tucis portretas
Offline
Last seen: prieš 8 metai 10 mėnesių
Joined: 2009-08-04 01:56

na su korozija jau 5metai kaip bedu nera...

Pay tha cost to be da BOSS!!

Alvis
Alvis portretas
Offline
Last seen: prieš 1 metai 1 mėnesis
Joined: 2009-10-05 15:57

Šiaip nors ir A5 , nors ir apynaujė mašina atrodo, tačiau bent jau pas mane pradėję lyst rūdys , ypač galinių ratų nišose, ties amortizatoriais, http://www.ipix.lt/images/72316968.jpg nors mašina nuo nulio eksploatuojama LT. Taigi prieš pora dienų lupau visus posparnius lauk, naikinau rūdis ir naudojau senovinį antikorozinį mišinį: bitukas, atrabotkė ir benzinas. Ta koše teptuku storai nutepiau visur kur tik pasiekiau, nes po posparniais, bent jau pas mane jokios antikorozinės dangos nerasta. http://www.ipix.lt/images/81773036.jpg http://www.ipix.lt/images/21005013.jpg Turiu dar audi '93 gimimo, tai ta mažiau paveikta korozijos posparnių srityje negu škoda.


Ex '06 Škoda Octavia Combi TDi
VAG forever...

Kamy
Kamy portretas
Offline
Last seen: prieš 11 metų 1 mėnesis
Joined: 2009-10-03 22:27

As saviskei nesenei ir taip pat isitepiau visus posparnius. Pas manes tai tik vienoi pusej galiniam posparnyje buva keli nedeli taskuciai rudziu. Masina 2001 metu, eksplotuota belgijoje, tai gal tiek drusku negavus

Alvis
Alvis portretas
Offline
Last seen: prieš 1 metai 1 mėnesis
Joined: 2009-10-05 15:57

Pas mane gale abi pusės paveiktos, panašiai, o priekis kaip keista gražus visiškai, tačiau su sąlyga kad tepiau galą, tai kliuvo ta pati procedūra ir priekiui, blogiau tikiuosi nebus.


Ex '06 Škoda Octavia Combi TDi
VAG forever...

Kamy
Kamy portretas
Offline
Last seen: prieš 11 metų 1 mėnesis
Joined: 2009-10-03 22:27

Tikrai nebus, mano tevukas opel ascona tuo misinuku tokiu tepe. tai kazkur nuo 97metu iki 2009 buvo tik galinius sparnus keites. Ten tai nulis cinko buvo, viena skarda, be jokiu plasmasiniu apsaugu ir pan :) ir seip askonos megejos parudyt dar ypac su lietuviskomis ziemos druskom. Ce foto oksnanos pries kokius 2 metus:

Alvis
Alvis portretas
Offline
Last seen: prieš 1 metai 1 mėnesis
Joined: 2009-10-05 15:57

Tai posparniai jei plastmasiniai būtų manau druska taip lengvai nedaeitų iki metalo, o dabar kai kilimas , tai mirksta kiaurai viskas, na bet konstruktoriai tokį sprendimą priėmė dėl triukšmo izoliacijos, ką jau padarysi, nieko nėr amžino.


Ex '06 Škoda Octavia Combi TDi
VAG forever...

Kamy
Kamy portretas
Offline
Last seen: prieš 11 metų 1 mėnesis
Joined: 2009-10-03 22:27

Na pas manes tai po sparnais eina plasmasinis gaubtas kiurio tik nedidele veita tuo medzeginiu kazkokiu uzklijuotas :) druska taskos su sniegais nuo kelio per maziausius tarpelius ir prilenda visur. Bet tos palsmase apsaugo nuo akmenu ir pan. kad nepramustu dazu sluoknsnio iki metalo, taip nuo tokiu vietu ir pradeda puti :)

Alvis
Alvis portretas
Offline
Last seen: prieš 1 metai 1 mėnesis
Joined: 2009-10-05 15:57

Įdomu kada kėbulas matomose vietose pradės pūti, kapotas tai jau nudaužytas nuo akmenukų iki metalo vietom, bet dar nerudyja.


Ex '06 Škoda Octavia Combi TDi
VAG forever...

Kamy
Kamy portretas
Offline
Last seen: prieš 11 metų 1 mėnesis
Joined: 2009-10-03 22:27

Seip tas misinukas tokiu pat principu veikia, jis bent jau pas mane taip pilnai ir nesuketeja lieka toks apymikstis ir limpantis. Tik tu dulkiu ir akmenuku nesikaupia, nes plastmases uzstoja :)
Alvi, gerai kad dar nerudija, nes rudis kaip vezys jai jau pasigavai, tai ir kasmet lys laukan is tos pacios vietos :) nebent ispjausi visa gabala metalo su rudziu zidiniu :)

Alvis
Alvis portretas
Offline
Last seen: prieš 1 metai 1 mėnesis
Joined: 2009-10-05 15:57

Košės sukietėjimo laipsnis priklauso nuo tepalo kiekio, nes vienas bitukas tai stingsta, o tepalas suteikia elastiškumo, o benzinas tik laikinai praskiedžia kad dirbt būtu patogu, o paskui išgaruoja. Pas mane po posparniais buvo purvo, nieko jie neapsaugo nuo dulkių tai tikrai, bent jau pas mane.


Ex '06 Škoda Octavia Combi TDi
VAG forever...

Kamy
Kamy portretas
Offline
Last seen: prieš 11 metų 1 mėnesis
Joined: 2009-10-03 22:27

Na dulkiu kazkiek ir pas mane kaupias visgi nevakumas, krastuose ir purvo :) bet kai prisimenu kaip askonos sparneliai buvo aplipe tai nepalyginsi :D Tik veina probelam, kad karts uz tu palsmasiu taip ir kaupiasi ir nebeisbyra kokiuose kampuose tie purvai

Ramieiga
Ramieiga portretas
Offline
Last seen: prieš 7 metai 8 mėnesiai
Joined: 2010-04-21 16:56

Aš degtinę vežiojuosi bagažinėj.Vasarą1vnt.,o žiemą būtinai reikia 2vnt. Būtent nuo to reikia pradėti pasiruošimą žiemai.
Taip,taip ,nesijuokit.Daug kartų pagelbėjo.Pinigai ne,o 0,5 taip.

10.09.09 Škoda Octavia Combi Elegance 1,6 TDI CR DPF 77KW 105AG Ožkelė-2

Giedrius
Giedrius portretas
Offline
Last seen: prieš 10 metų 1 mėnesis
Joined: 2009-11-04 19:11

Ramieiga wrote:
Aš degtinę vežiojuosi bagažinėj.Vasarą1vnt.,o žiemą būtinai reikia 2vnt. Būtent nuo to reikia pradėti pasiruošimą žiemai.
Taip,taip ,nesijuokit.Daug kartų pagelbėjo.Pinigai ne,o 0,5 taip.

Tada teks iš baro bardačiokan įsimest buteliuką...

Fabia I > Fabia combi I > Octavia II > Fabia combi I > Octavia combi I > ???