Skoda SuperB2 halogeninių žibintų šviesos laužimas.

15 posts / 0 new
Paskutinis įrašas
Vilis
Vilis portretas
Offline
Last seen: prieš 9 mėnesiai 1 savaitė
Joined: 2014-11-04 19:28
Skoda SuperB2 halogeninių žibintų šviesos laužimas.

Sveiki visi,

Forume buvau iškėlęs klausimą dėl faros šviesos laužimo kampo. Tai va pagaliau viską išsiaiškinau. ;)

Nusipirkau endoskopinę kamerą skirtą Android telefonams ir su ja šiandien išnagrinėjau visą žibinto vidų aplink lešį ir vidų kur isistato lemputė. Tai va esmė tokia, Skoda SuperB 2 halogeninėse farose yra metalinės plokštelės, kurias laisvai galima pakreipt ir pakeisti švietimo spindulį. Galima padaryt EU - GB- USA- EU. :DDD
Tai esmė, kad pas mane pasidarė USA. Kai kišau į faras xenon plokelius, tai ar su blokeliu ar su laidais uždariau EU laužimo spindulio plokštelę ir padariau pas save USA. Dabar viską atstačiau ir pasidariau kaip priklauso į EU spindulio laužimą. :)

Dar tokia mintis kilo, kad jei reiktų pirkti farą iš šroto, tai galima nebijoti ir angliškos faros. Perkant apsižiųrėti ar yra plokštelių svirtelės ir sumokėt kaip už anglą pigiau, o isistatant pasidaryt EU. :D

Paveiksliukai: 
Waidulis
Waidulis portretas
Offline
Last seen: prieš 6 mėnesiai 2 savaitės
Joined: 2010-06-09 14:31

Ačiū Vilis už info, žinosim. O kaip ta plokštelė stumdosi? ar yra kažkoks kronšteinas išorėje, ar čia reikia kažkaip per lemputės skylę lysti į farą ar dar kaip? Ta prasme ją galima pastumti lengvai nelaužant nieko?

Škoda Kodiaq RS 2019m., 4x4, 2l CR TDI, 176kw, DSG.
Škoda Superb Combi 2012m., 4x4, 2l CR TDI 103kw, DSG. Parduota.
Škoda Fabia hečbekas 2002m. 1.9l sdi, 47kw, mech. Utilizuota.
Škoda Octavia Combi 1999m., 2.0l, 85kw, benzinas/dujos, mech. Parduota.

Vilis
Vilis portretas
Offline
Last seen: prieš 9 mėnesiai 1 savaitė
Joined: 2014-11-04 19:28

Nėr už ka, tikiuosi kam nors bus naudinga ši informacija. ;)

Valdosi tos svirtelės labai paprastai. Kišant pirštus giliai į faros vidų ir apčiuopom ieškome aplink reflektorių ties ta vieta, kuri vos ne jungiasi su lęšio tvirtinimu. Svirtelės randasi kairėje ties 9a valanda, o dešinėje ties 3 ia valanda. Tos svirtelės lengvai pasistumia apie centimetrą į apačią arba į viršų ir vienoje ar kitoj padėtyje lengvai užsifiksuoja, jaučiasi stangrumas vienoje ar kitoje pozicijoje.

Prisegu savo šedevrą kurtą su paint'u. :DDD

Paveiksliukai: 

Škoda Kodiaq RS

DOHC
DOHC portretas
Offline
Last seen: prieš 5 metai 2 mėnesiai
Joined: 2016-07-25 18:55

o kaip sureguliuoti tinkama auksti xenonu? jei auto levelis yra "pabeges"?
p.s. auto octavia II

naujokas
naujokas portretas
Offline
Last seen: prieš 3 metai 1 mėnesis
Joined: 2011-03-18 20:27

Na pas mane sitos ploksteles irgi yra, nes kaip valiau lesius tai buvau uzciuopes jas, anos ten juda kai judini su pirstu, gal foto ir matosi kur esu ikeles.

Dohc jei originalus tai jie vaiksto nuo pakabos, bet jei yra nusireguliave i pievas arbe neesi tikras kad teisingai sviecia, tai siulyciau uzsireginti i Tuvlita lenpu reguliavimui, Kaina 6 eur. ir atreguliuos. Jei pas tave sulauzytas reguliavomas tai tada neatreguliuos :) Man labai puikiai rudeni atreguliavo ir trumpas ir priesrukines, sumokejau tik 6 eur. esu irgi imetes i foruma nuotraukas.

DOHC
DOHC portretas
Offline
Last seen: prieš 5 metai 2 mėnesiai
Joined: 2016-07-25 18:55

Jo, originalai, kiek zinau reikia adaptacija daryti su vag com, bet vistiek darant adaptacija, reikia paciam pasukti varztelius :) tai vat ir idomu iki kokio lygio sukti? ir kuri sukti varzteli :) nes pakelus kapota is vieno krasto lempos yra 2 varzteliai.
p.s. neturiu galimybes iki Tuvlitos nuvaziuoti.... ;)

Vilis
Vilis portretas
Offline
Last seen: prieš 9 mėnesiai 1 savaitė
Joined: 2014-11-04 19:28

DOHC, reik važiuoti į požeminį prizmos parkingą, nes ten manau erdviausia. Aišku reikia, kad kas su vag tau nuresetintų kompą, o susireguliuoti gali pats. Teisingai, ten yra du reguliatoriai ant faros. Vienas grynai reguliuoja šviesos spingulio aukštį o kitas reguliuoja horizontalią liniją, kad ji šviestų tiesiai, o ne kaip kreivai. Tai va paimi metrą (ruletę), pamatuoji nuo žemės iki lešio vidurio aukštį. Tada pastatai prieš sieną lygioje vietoje auto ir ant sienos su markeriu ar spalvota izoliacija pasižymi liniją aukštyje kaip matavai lęšio aukštį nuo žemės, tik kokių 10cm žemiau. Auto statai nuo sienos kokių 20-30m atstumu ir susireguliuoji sau ramiai. ;)

O šiaip yra autoservizų kurie dirba iki 22h ir galima tikrai spėt po darbų užsukt užsiregistravus ir ramiai sureguliuos faras ir kompą pajungę viską nuresetins.

Škoda Kodiaq RS

DOHC
DOHC portretas
Offline
Last seen: prieš 5 metai 2 mėnesiai
Joined: 2016-07-25 18:55

Dekui! taip ir reikes padaryti :)

naujokas
naujokas portretas
Offline
Last seen: prieš 3 metai 1 mėnesis
Joined: 2011-03-18 20:27

Na manau pacio reguliavimas kaip parase Vilis daug ilgiau uztruks nei reguliavimas Tuvlitoje. Man uztruko reguliavimas ~5 min. man reguliavo trumpasias ir priesrukines lempas. O Tuvlita dirba ir savaitgaliais, uzsiregini tau patogiu metu ir viskas. Tie servisiukai ne visada sureguliuoja tinkamai, be to jie kur kas daugiau ima ir pinigeliu. :)
Na bet tau spresti kaip reguliuotis :)

DOHC
DOHC portretas
Offline
Last seen: prieš 5 metai 2 mėnesiai
Joined: 2016-07-25 18:55

jei buciau Lt tai kitas reikalas, o dabar esu isvykes... :)

naujokas
naujokas portretas
Offline
Last seen: prieš 3 metai 1 mėnesis
Joined: 2011-03-18 20:27

Na nzn kur esi, bet manau kad ir ten turetu buti panasiu dalyku kaip Tuvlita :) Na bet jei yra laiko tai aisku tada pandykis darytis kaip Vilis parase :)

Vilis
Vilis portretas
Offline
Last seen: prieš 9 mėnesiai 1 savaitė
Joined: 2014-11-04 19:28

Dėl servizų šviesų reguliavimo, tai tikrai sutinku su Naujoku, kad ne visi gerai reguliuoja. ;)

Prieš TA nuvažiavau į Škodą prie gariūnų, kad patikrintų pakabą ir sureguliuotų šviesas, nes buvo šviežiai keista spyruoklės, tai viskas nusimušę. Tai va sureguliavo, pakeitė dar vieną stabilizatoriaus traukę gale ir tiek. Išvažiavau ir iškart matau, kad faros šviečia ne į priekyje važiuojančios mašinos bamperį, o į patį bagažinės dangčio viršų. Tai kitą dieną atgal ir tiesiai pas Antaną. Jis iškart suorganizavo meistriuką ir paimė mašiną. Sakau einam kartu pasižiūrėt, tai akurat, kai turi šviesti tiesiai į aparato brūkšniuką, tai dar virš jo švietė aukščiau apie gerus 2cm. Tai per 20metrų atstumą jau ir gaunasi pusmetris aukščiau ir visus akini. Tai sureguliavo, Antanas atsiprašė už savo super meistrus ir išvažiavau. Tai mano pasitikėjimas labai nukrito autorizuotu Škoda servizu..... :///

Taip, kad sekantis šviesų reguliavimas tikrai bus kaip ir Naujokas daro, varai į TA ir už 6eurus už visus žibintus, o ne 3-4eurai už žibintą. 2 faros + 2 priešrūkinės= 12eur minimum... O jei dar vdruk nepraeit TA dėl šviesų, tai vėl mokėsi pinigus, o jei einant TA prikibs prie šviesų, tai pakišai paslaugų lapą apie šviesų reguliavimą pas juos pačius ir baigtas pokalbis. :D

Škoda Kodiaq RS

DOHC
DOHC portretas
Offline
Last seen: prieš 5 metai 2 mėnesiai
Joined: 2016-07-25 18:55

man tik auksti reikejo pasireguliuoti nes zymiai per aukstai buvo, 5 min uztrukau, pasidariau parkinge pagal Vilio nupasakota metoda :)

Vilis
Vilis portretas
Offline
Last seen: prieš 9 mėnesiai 1 savaitė
Joined: 2014-11-04 19:28

Na džiugu, kad padėjo mano būdas. ;)

Škoda Kodiaq RS

Waidulis
Waidulis portretas
Offline
Last seen: prieš 6 mėnesiai 2 savaitės
Joined: 2010-06-09 14:31

Man senesnei Octai net požeminio parkingo nereikėjo. Mašiną vakare pastačiau prie daugiabučio, spindulį į namo sieną, ir iš akies nuleidau žemiau, nes per TA sakė, kad užkelta per daug...ir pataikiau be jokių matavimų :)

Škoda Kodiaq RS 2019m., 4x4, 2l CR TDI, 176kw, DSG.
Škoda Superb Combi 2012m., 4x4, 2l CR TDI 103kw, DSG. Parduota.
Škoda Fabia hečbekas 2002m. 1.9l sdi, 47kw, mech. Utilizuota.
Škoda Octavia Combi 1999m., 2.0l, 85kw, benzinas/dujos, mech. Parduota.